European Union in Ukraine та Arthouse Traffic запрошують глядачів на Онлайн-фестиваль європейського кіно! До програми увійшли 8 хітів із відеокоментарями українських критиків – Alexandr Gusev та Anya Datsiuk.

Дивіться безкоштовно з 21 по 27 квітня

Комедія «Чемпіони» (Іспанія)

У ролях: Хав’єр Гутьєррес, Атенея Мата, Хуан Франсиско Маргальо
Режисер: Хав’єр Фессер

Тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями.

Нагороди:
Конкурсна програма «Особливий погляд», Каннський кінофестиваль, 2019

https://eurofest.org.ua/campeones

Мелодрама «Франц» (Німеччина, Франція)

У ролях: П’єр Ніне, Паула Бєр, Сиріл Клер, Йохан фон Бюлов
Режисер: Франсуа Озон

Події відбуваються після закінчення Першої світової війни. Німкеня Анна щодня приходить на могилу свого нареченого Франца, який загинув у Франції. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого. Поява цього юнака кардинально перевертає життя героїні… В основі сюжету – картина Ернста Любича початку 30-х років минулого століття «Недоспівана колискова».

Нагороди:
Премія Марчелло Мастрояні за кращу жіночу роль, Венеційський кінофестиваль, 2016

https://eurofest.org.ua/frantz

Трагікомедія «Велика краса» (Італія, Франція)

У ролях: Тоні Сервілло, Карло Вердоне, Сабріна Феріллі
Режисер: Паоло Соррентіно

Апатичний і розчарований 65-річний Джеп Гамбарделла – письменник і журналіст, що не розлучається зі склянкою джина з тоніком. Він спостерігає за світським життям Риму – цим парадом впливових, але порожніх і розгублених людей, які справляють на нього гнітюче враження. Запаморочлива картина втрати моральних орієнтирів розгортається в розкішній атмосфері римського літа. Вічне місто схоже на мертву діву.

Нагороди:
– Премія «Оскар» за найкращий міжнародний фільм, 2014
– Премія «Золотий глобус» за найкращий міжнародний фільм, 2014

https://eurofest.org.ua/lagrandebelezza

Драма-антиутопія «У моїй кімнаті» (Німеччина)

У ролях: Ганс Льов, Єлена Радонічич, Міхаель Віттенборн
Режисер: Ульріх Кьолер

Армін – фрілансер, у якого мало грошей, але багато вільного часу. Він нещасний, але й не мріє про інше життя. Одного разу він прокидається і дізнається, що все людство зникло з лиця землі.

https://eurofest.org.ua/inmyroom

Сайфай-трилер «Малюк Джо» (Австрія, Велика Британія)

У ролях: Емілі Бічем, Бен Вішоу
Режисер: Джессіка Гауснер

Мати-одиначка Еліс працює старшим агрономом у корпорації з виведення нових видів. Вона створила незвичайну малинову квітку, визначну не тільки своєю красою, але і цілющими властивостями: якщо її тримати при ідеальній температурі, правильно підживлювати і регулярно розмовляти з нею, ця рослина робить свого власника щасливим. Всупереч політиці компанії, Еліс забирає одну з рослин додому як подарунок для власного сина, підлітка Джо. Вони називають її «малюк Джо», але разом із квіткою починають рости і підозри Еліс: це творіння може бути не такими невинним, як його ім’я.

Нагороди:
Премія за найкращу жіночу роль, Каннський кінофестиваль, 2019

https://eurofest.org.ua/littlejoe

Історична драма «Анджело» (Австрія)

У ролях: Макіта Самба, Альба Рорвахер
Режисер: Маркус Шляйнцер

Відень, початок XVIII століття. Африканський хлопчик-раб Анджело потрапляє під опіку графині: вона вирішує хрестити його і дати йому освіту. Досягнувши повноліття, Анджело стає знаменитим талісманом віденського двору, поки не вирішує таємно одружитися на білій жінці.
https://eurofest.org.ua/angelo

Мелодрама «Холодна війна» (Польща, Франція)

У ролях: Іоанна Куліг, Томаш Кот, Борис Шіц, Агата Кулеша
Режисер: Павел Павліковський

Пристрастна історія кохання між чоловіком і жінкою різного походження та темпераменту, які смертельно несумісні і все ж приречені бути разом. Події відбуваються на тлі Холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі – неможливі почуття у неможливі часи.

Нагороди:
Номінації на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм, режисуру та операторську роботу, 2019
Премія за найкращу режисуру, Каннський кінофестиваль, 2018

https://eurofest.org.ua/zimnawojna

Трагікомічне роуд-муві «Король бельгійців» (Бельгія)

У ролях: Пітер Ван ден Бегін, Тітус Де Вогдт
Режисер: Петер Бросенс, Джессіка Хоуп Вудвор

Король Бельгії Ніколас III любить свою країну, але деякі бельгійці не відповідають йому взаємністю. Щоб посилити авторитет монарха вирішено зняти фільм про королівський візит до Туреччини, проте у розпал зйомок з батьківщини приходять тривожні вісті: Бельгія на межі розколу. Ніколас зобов’язаний терміново врятувати Бельгію від сепаратизму і закінчити зйомки фільму, але, як на зло, всі польоти скасовані через бурю. Королю і його свиті доведеться рухатися сушею, перетинаючи нелегально численні балканські кордони, дегустуючи йогурти і відбиваючись від сербських снайперів. Здається, замість панегірика бельгійці знімуть неймовірний роуд-муві, який змінить всіх, – особливо розквітне король!

https://eurofest.org.ua/kingofbelgians