Сьогодні у нас інтерв’ю з чудовою дівчиною Юлею – вона ілюстраторка. Мешкає у Харкові і планує за нагоди відвідати Луцьк.

Якими словами ти себе описала б та чому?

— Зазвичай для роботодавців представляюсь ілюстраторкою, а для підписників я авторка коміксів, персонажів та принтів.

‌Яким був твій старт у розробці принтів та коміксів?

— Не можу сказати точно, думаю це почалось в університеті. На нецікавих лекціях часто малювала одногрупників, викладачів, робила з ними кумедні сюжети.

Юля Данилова - ілюстраторка. Інтерв'ю.

Як зрозуміла, що це саме твоя справа?

— Напевно, коли помітила, що людям цікаво те, що я роблю. Дуже приємно, що мені подобається малювати, а інші захоплені результатом моєї роботи. Так я відчуваю гармонію.

‌Скільки часу у тебе займає створення одного принту?

— Дуже по-різному. Персонаж Зіла-боя, наприклад, я намалювала приблизно за 10 хвилин. Комікси, принти та інша робота пов’язана з його оформленням займає куди більше — від часу до повного робочого дня. На ідеї для принтів витрачаю багато часу, напевно думаю про це весь вільний час.

Юля Данилова - ілюстраторка. Інтерв'ю.

Що потрібно зробити, щоб отримати футболку, листівку з твоїм принтом?

— Треба просто написати мені у дірект в інстаграмі — я покажу магазини, або відправлю товар сама.

Що для тебе креативність та творчість?

— Це здатність створювати те, що викликає емоції і захоплює інших.

‌Яку цінність несеш з собою по життю?

— Для мене головна цінність це насолоджуватися усім, що поряд зі мною. Радію кумедним клумбам у дворах, комахам, котам, старим трамваям та всьому такому. Це все дуже надихає на творчість!

‌Чи є людина/гурт з України, який тебе надихає?

— Обожнюю розглядувати ілюстрації видавництва «Веселка», особливо 60-80-их років. Це дитяча ілюстрація, яка виглядає як живопис, бо оформлення замовляли у художників (наприклад, у Марії Приймаченко). Щодо сучасних творців, слідкую за гуртом «we bad» (вони роблять дуже кумедні графіті, оформлюють ними інтер’єри тощо), за ілюстратором Олександров Грєховим (він відомий за «Квантовим стрибком Шевченка»), тощо. Взагалі, сьогодні дуже багато цікавих українських ілюстраторів, це дуже тішить.

Улюблена книга і чому?

— Серія книг про Мумі-Тролів. Обожнюю, як Туве Янсон поєднує ілюстрації з текстом, а сам всесвіт неймовірно милий та приємний.

Чи бувала ти колись в Луцьку? З чим в тебе асоціюється це місто?

— У Луцьку не була, але хотіла б приїхати. Смішно, що для мене Луцьк зі школи асоціюється з різними історичними подіями і я його досі уявляю старовинним. Однак, я чула про різні парки та заказники. Більш за все хочу побачити пташиний заказник. Я обожнюю такі місця і думаю, що волинська природа мені також сподобається.

На разі це все, а переглянути роботи ви можете на її сторінці в інстаграмі чи Behance. До речі, якщо вам сподобався принт Юлі або стиль, то можете придбати її листівки або замовити ілюстрацію.
Гарного вам дня!