Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, філіал Національного військово-історичного музею України, – єдиний у Західному регіоні України військовий музей. Його було створено 1999 року з ініціативи громадської організації «Джерела» за наказом Міністра оборони України. Згідно з наказом, музей розбудовується на громадських засадах за рахунок коштів цієї організації.
Для розміщення музею Міністерство оборони України виділило у центрі Луцька військове містечко площею близько 1 га і дві будівлі, зведені 1925 року, загальною площею понад 900 кв.м.
Експозицію музею – виходячи з початкових вимог, що склалися на той час, – планували створити за двома розділами: перший – експозиція сучасної військової техніки та озброєння на відкритому майданчику, другий – тематична історико-хронологічна експозиція.
Презентація музею відбулася у вересні 1999 року.
У червні 2000 року було завершено перший етап експозиції та відкрито виставку військової техніки та озброєння.
Наразі на виставці представлено зразки військової техніки і озброєння, а саме: авіаційні комплекси, бронетанкова техніка, зенітно-ракетні комплекси, артилерійське озброєння, техніка служб забезпечення тилу Збройних Сил України та техніка військ зв’язку. Військову техніку і озброєння, розміщене на виставці, було зібрано й доставлено у музей з різних військових частин, що дислокуються в Одесі, Харкові, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Рівному, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Вінниці, Луцьку тощо.
2004 року відкриті постійно діючі виставки «Озброєння військ Протиповітряної оборони та Військово-Повітряних Сил» і «Апаратура і обладнання військ зв’язку». До 60-річчя визволення Волинської області створено постійно діючу виставку «Сторінки військової історії Волинського краю», урочисте відкриття якої відбулося у липні 2004 року. На виставці представлені експозиції стрілецької зброї та нагород.
На сьогодні фонди музею налічують близько 1000 експонатів, репрезентуючи авіаційну і бронетанкову техніку, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецьку зброю, апаратуру і обладнання військ зв’язку, а також різноманітні матеріали військової історії, які мають музейне значення: бойові прапори, предмети форми одягу й армійського побуту, документи і фотографії, твори мистецтв, військові трофеї та інші матеріали. В музеї проводяться тематичні виставки.