14 липня, у вівторок, о 19:00 запрошуємо на онлайн-презентацію книжки, що отримала Гонкурівську премію 2018 року, – «Діти їхні» Ніколя Матьє.

Разом із перекладачкою книжки Іриною Славінською та модератором зустрічі письменником Мирославом Лаюком поговоримо про секрет успіху Ніколя Матьє, про божевілля та розпач підліткових років, про складне становище постіндустріальних регіонів європейських країн та чому вони так сильно впливають на політику й економіку цих країн.

Пряма трансляція відбудеться на facebook-сторінці «Видавництва Старого Лева».

Приєднуйтесь 😉«Діти їхні» – це ода французькому «втраченому поколінню», підліткам 90-х, що мріють вирватися з крихітних містечок, де панує безробіття, апатія та деіндустріалізація. Водночас це гімн молодості та безтурботності, бо будні наших героїв – вічні літні канікули з вечірками, алкоголем, спекою, мотоциклами й розпеченими шосе.

«Це рідкісний випадок, коли сучасний французький роман пропонує дуже зрозуміле українським читачам поле – 1990-ті, як мені здається, є часом дуже глобалізованих досвідів… Життя підлітків у провінційному Аянжі з роману «Діти їхні» чудово можуть приміряти на себе і українські тогочасні підлітки», – зауважує Ірина Славінська.

Автор Ніколя Матьє не приховує, що роман у багатьох моментах є автобіографічним: вигадане постіндустріальне містечко Аянжі нагадує рідне для письменника провінційне Епіналь – «землю загаслих доменних печей». Письменник на власному досвіді знає, як складно адаптуватись до сучасних викликів підліткам 90-х, яким все ж вдалося втекти від безнадії шахтарських містечок.

Разом із вічними темами батьків та дітей, підлітковою розгубленістю, книжка підіймає важливу проблему для Франції (а, можливо, не лише для Франції?). Матьє описує згасання французького робітничого класу, коли люди, втрачаючи роботу на заводах, ставали апатійними. Цим автор, зокрема, й пояснює проблемність французького північно-східного регіону.

Видання книги здійснене за підтримки програми сприяння видавничій справі «Сковорода» Посольства Франції в Україні.
Купити книжку «Діти їхні».