Як відомо, в 2017 році в сім’ї державних інституцій, підпорядкованих Міністерству культури України, з’явилася нова державна установа – „Український інститут книги”. У зв’язку з цим були внесені зміни до Закону України „Про бібліотеки і бібліотечну справу”. Дана установа займається закупівлею книжкової продукції в рамках державної програми за кошти державного бюджету. Очолює дану державну установу Олександра Коваль.
У 2019 році для публічних бібліотек Волинської області за кошти державного бюджету закуплено 16676 книжкових новинок, і всі вони вже доставлені до Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Переважно це – переклади світової літератури, дитячі видання українською мовою.
Особливістю нинішнього року є недостатність отриманих тиражів (у середньому 30 примірників однієї назви). А це означає, що далеко не кожна бібліотека чи територіальна громада з 51 діючої в області отримає ту чи іншу назву, адже одержувачів нараховується 70 (поряд з ОТГ, 3 обласними бібліотеками – центральні районні, міські бібліотеки, які продовжують діяти в перехідних умовах). Повний перелік книг матиме лише головна бібліотека. Тому 17 та 18 грудня 2019 року в фоє ІІ поверху Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки буде проведено в рамках обласного тренінгу представників ОТГ презентація книг „Український інститут книги – бібліотекам Волині”.
Ознайомитися з усим масивом літератури можуть і користувачі книгозбірні. Початок у дні роботи тренінгу (17 та 18 грудня) о 14 год.