Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на розмову з Антоном Санченком на тему: «Навколо світу і мариністики» та презентацію нотаток мореплавця, мандрівника і вченого Юрія Лисянського «Навколосвітня подорож на шлюпці ”Нева”». Захід відбудеться 28 лютого. Початок — о 18:00. Модератор — Олександр Котис.

Письменник, мариніст, перекладач, видавець, жартівник і блогер Антон Санченко завітає до Луцька презентувати мандрівні нотатки Юрія Лисянського «Навколосвітня подорож на шлюпці ”Нева”».
Постать Лисянського, найпершого українця, що здійснив навколосвітню подорож, більшості незнайома, хоча й легендарна. Хлопець з Ніжина і нащадок козацького роду служив на бойових кораблях російського і британського флотів, сплікувався з Джорджем Вашингтоном, перекладав з англійської, одним із перших описав життя індіанців, користувався повагою й авторитетом серед матросів, його іменем названо острів, річка, протока і затока (всього 12 георгафічних об’єктів).

Мемуари упорядкував Антон Санченко, чим хотів нагадати, що українська мариністична традиція існує вже понад дві сотні років, і є імена, які варто повернути із дна забуття на палубу.
Модерувати захід буде історик, краєзнавець, співавтор проекту «(Не)відомі волиняни» Oleksandr Kotys.