29 січня 1918-го… Про трагічний бій під Крутами знають практично всі. «Герої Крут», «тридцять мучнів українських», «лицарі абсурду»: ці вирази, сказані ще сучасниками тих подій, давно стали крилатими. Бій неодноразово аналізували, про його значення (та навіть точну дату!) постійно сперечаються. Ідентифіковані й особи значної кількості бійців: однак, досі далеко не всіх. Скажімо, скількох мешканців Луцька та прилеглих до нього сіл ви можете назвати серед крутян? Хто вони були? Як кожен з них показав себе під Крутами? Загинули вони у бою чи були серед тих, хто вижили? Як склалася їхня доля?

Напередодні чергової річниці бою під Крутами у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться лекція Яни Лис «Крутяни з Луцького повіту». Де ви з авторського дослідження старшої наукової співробітниці відділу новітньої історії зможете дізнатися про життєписи наших земляків-крутян. Серед них: двічі засуджений радянською владою, який зумів вижити після розстрілу; український священник; викладач Оксфорду; останній воїн УНР, який дожив до часів незалежної України. А ще офіцер, який двічі був судимий за свої військові дії (Гетьманатом та УНР) та чия провина так і не була цілком доведена. Про всіх них ви зможете не лише почути, але й побачити їх на старих фотографіях, електронна презентація яких буде показана під час виступу.

Лекції відбуватимуться о:
12:00 (безкоштовна),
15:10 (безкоштовна)
та повторно о 18:00 (вартість 30 грн).
Якщо ви не байдужі до української історії, обирайте зручний час та приходьте – 28 січня до Волинського краєзнавчого музею!