Музей технічного прогресу єдиний в Україні, де зібрано понад 1000 експонатів: від найпростіших пристосувань і до сьогодення.
У музеї представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших винаходів людства. Мета створення такого музею є благородною і несе в собі як просвітницький характер, так і популяризацію досягнень людства загалом. Адже щороку в світі з’являються все нові винаходи, відбувається швидкий перехід до нанотехнологій. Завданням музею є збереження раритетних експонатів для майбутніх поколінь, що характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу.
У музеї значну увагу акцентовано на періоді інтенсивного розвитку радіотехніки, фото- та відеоприладдя, комунікаційних систем, годинників тощо. Загалом, уся експозиція музею розділена на декілька модулів, де представлені реальні експонати технічного прогресу.
Музей технічного прогресу динамічно розширюється, а його колекція постійно збільшується, оскільки кожен бажаючий зможе долучитися до його наповнення, надавши музею експонат від себе. Крім того, технічний прогрес не стоїть на місці, а кількість новітніх винаходів інтенсивно збільшується практично щодня. Відтак, їх попередники займатимуть гідне місце в колекції нашого музею.