Волинська обласна бібліотека для юнацтва створена 15 серпня 1977 року. Вона розміщена в приміщенні колишніх келій монастиря католицького ордена Бернардинів, пам’ятки архітектури XVII століття. Загальна площа 640 м2.

          Волинська обласна бібліотека для юнацтва – інформаційний, культурно-освітній та науково-методичний центр по роботі з молоддю, зорієнтований на максимальну інформаційну допомогу молоді в освіті, самоосвіті, на її соціальний захист та профорієнтацію до структури якого входить 10 відділів:
науково-методичний відділ; інформаційно-бібліографічний відділ. Сектор обліку користувачів;
відділ комплектування фондів та каталогізування документів;
відділ абонементу;
відділ читальних залів;
відділ культури та мистецтв;
відділ краєзнавства;
відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів;
відділ зберігання та реставрації бібліотечних фондів;
відділ господарсько-технічного забезпечення. 
      Бібліотека першою на Волині почала надавати користувачам доступ до мережі Інтернет, завдяки проектам, які отримали гранти та тривалій тісній співпраці з IREX. Бібліотека має 49 комп’ютерів, сучасну мультимедійну техніку. Всі бібліотечні процеси автоматизовані на основі програми УФД “Бібліотека”, створено електронний каталог доступний на сайті бібліотеки. З метою ефективнішого обслуговування користувачів впроваджені інноваційні технології та створюються електронні ресурси.
       Впровадження дистанційного довідково-бібліографічного обслуговування дає можливість реальному користувачеві бібліотеки використовувати потужні інформаційні бази даних в режимі on-line.