Випадкові зустрічі – це самі невипадкові речі у світі” (автор невідомий) і ця випадкова зустріч сталася сьогодні зі мною з однією творчою і чудовою людиною – Гордій Старух. Як казали класики, Гордій – людина оркестр. До вашої уваги наше невеличке інтерв’ю для OpenЛуцьк.

Гордій Старух

Розкажіть кілька слів про себе?

– Мене звати Гордій Старух – я музикант, майстер лір і батько трьох дітей. Працюю сольно як “one man band” – одночасно граю на чотирьох інструментах – колісній лірі, гітарі, ударних та синтезаторі плюс під то все ще співаю. Виходить щось на зразок “фолктроніки”, де поєднуються народні мотиви з бітами, басами і ходами притаманними різним жанрам електронної музики.

Я знайшов вас на сторінці Романа Домбровського, він поширив ваш допис. Звідки виникла ця ідея? І як швидко ви отримали 100 репостів?

Роман Домбровськи та джазовий клуб цитра

– Я почав сольно працювати у 2017-му році і першим треком який зробив була лемківська “Команиця”(https://www.youtube.com/watch?v=I-Gs-Fpvf5U )- по суті вона і визначила наступний напрямок моєї творчості – синти, біти і фолк. Єдине наживо виступити так як я собі уявляв я зміг лише через два роки після того – технічно і фінансово було складно втілити ту ідею. Відтоді я періодично пишу лайви з майстерні, тому дати онлайн концерт то якось для мене ок.

Недавно на запрошення польського фестивалю Folkowisko вже давав онлайн концерт для їх ком’юніті Kultura w kwarantannie (а там вже більше 60 тис. підписників 🙂 –тут лінк на сам концерт ) Тож сто репостів знайшлись за пару годин.

Ви обрали дату обливаний понеділок (20 квітня) бо в цей день всі точно будуть дома? 🙂

– На обливаний понеділок у Львові всі родинами йдуть водити гаївки в Шенвченківський гай – тому й вибрав той день.

Чому саме веснянки? Можливо в програмі буде ще щось?

– Буде ще щось, а веснянки, бо пора би вже 🙂

Де можна буде оглянути трансляцію?

– Буду робити напряму зі свого публічного профілю у Фейсбуці – ласкаво просимо – gordii.starukh можна вже зафоловити.

концерт Гордій Старух луцьк

Чим ви ще займаєтесь крім співів? Бачу в вас на сторінці, що ви робите музичні інструменти, розкажіть про це. Можливо ви ще малюєте, тощо.

– Якщо коротко – я майстер лір. Більш розлого можна почитати тут – https://ukrainer.net/trysta-lir/ Моя дружина відома витинанкарка Дарія Альошкіна – знана як в Україні так і за кордоном – про неї теж можна тут почитати https://ukrainer.net/vytynanka/.

Ви продаєте свої вироби? Як що так то де?

– Я працюю як майстер – люди звертаються до мене особисто по інструменти.

ліра від Гордій Старух

Що на вас вплинуло або надихнуло до співів/створення інструментів?

– Любов до музики то у нас родинна традиція. Мій дід – Еммануїл Мисько, помиму того, шо був крутим скульптором, дуже любив співати і ту любов передав своїм дітям і внукам. За фахом я теж скульптор і оту любов до музики і скульптури поєдную у створенні музичних інструментів. Ну й крім того в мому репертуарі багато пісень від нього – до прикладу оця.

Що позитивного/хорошого дав вам карантин?

– Люди більше залипають в інтернеті, а мені є стимул їх дивувати.

Чи є людина/гурт з України, що вас надихають (крім дружини 🙂 ) ?

– Є і не один – і я радий, що з багатьма я знайомий особисто. То і фольк-бенд Бурдон і Lemko Bluegrass band, Мар’ян Пиріг, Артем Бемба, Сашко Буль, лірник Андрій Ляшук, Юрко Самовілов гуртом, Tik Tu, Wavewalkrs, Даха Браха. З мейнстріму дуже мотивує як товче Альона Альона, чи сидячи на місці не сидить на місці Джамала.

Улюблена книга і чому?

– Я більше надаю перевагу мальописам. Наразі моя трійка це “Серед Овець” Олександра Корешкова, “Hellboy” Майка Міньйоли та “Місто гріхів” Френка Міллера

Коли вас чекати у Луцьку?

– Поговоримо про то після карантину )

https://www.facebook.com/gordiystarukh – лайкнути тут
https://www.facebook.com/hordijgurdy/ – і тут
https://www.youtube.com/c/GordiyStarukh – дивитись тут
https://soundcloud.com/gordiy-starukh – слухати тут

Подію з онлайн виступом Гордія шукайте незабаром на нашому сайті.