Сабріна Зейдан зробила свій перший сайт у шостому класі, такий собі путівник по породам собак. Відтоді вона постійно щось програмує.

1. Чому твій вибір прийшов саме на ІТ галузь?

Я ніколи не обирала галузь або діяльність свідомо, просто робила те, що було цікаво. В якийсь період часу це був графічний дизайн, маркетинг, бекенд-розробка… Не пам’ятаю, щоб я займалась чимось одним довгий період часу, це завжди мікс. Наприклад, моя технічна спеціалізація — це оптимізація швидкості сайтів на WordPress, але я також керую розробкою для українського спортивного стартапу, виступаю з доповідями, пишу статті, роблю серію інтерв’ю с засновниками стартапів, що виросли без інвестицій — бо це те, що мені цікаво робити.    

Сабріна Зейдан для OpenLutsk
2. Всі знають дівчат, що гарно заробляють на SMM або курсах. Наскільки ти фінансово незалежна?

Грошей багато не буває. Я за ними не гонюся, але я хочу бути класним спеціалістом. Коли ти робиш щось корисне для інших людей, ти робиш це класно, і люди готові за це платити — гроші будуть. Але щоб робити щось класно, треба цим хворіти.

3. Більшість програмістів мріють виїхати закордон, чому ти ще тут 🙂 ?

А яка проблема виїхати за кордон? Окрім карантину, звісно. 

Питання в тому, де твій дім. До 16 років мій дім був в Миколаєві, а останні 15 — в Києві.

4. Головне питання цього століття – як потрапити в ІТ?

Треба робити те, що робить тебе щасливим. Якщо це розробка — то ти вже айтішнік, вітаю. Якщо це музика, то нащо тобі в IT? Життя одне, в нас просто немає часу не жити його так, як хочеться.

5. Розкажи трохи про свій основний проект?

Я прискорюю сайти на WordPress, це моя основна технічна спеціалізація. Кілька років тому я зрозуміла, чого мені не вистачає для повного щастя. 

Я подумала, було б класно, якби я дізнавалася, що сайт який ще вчора був швидким, сьогодні завантажується повільно. І я могла би одразу піти, перевірити, що там трапилось і вирішити проблему якомога швидше (бо як усі, і навіть моя бабуся, знають  —  сайти, які завантажуються повільно дратують і людей, і Google). Ще важливо, щоб тести виконувалися за спеціальних умов, які би гарантували їх правдивість.

Тобто, треба щоб швидкість перевірялася у надійний спосіб кожний день, а у разі, якщо вона погіршилася, я би отримала повідомлення. Оскільки, я працюю з сайтами на WordPress, ідеально, щоб цей інструмент був заточений під нього.

Я почала шукати таке рішення, але нічого, щоб мені не вдалося знайти інструмент, що відповідав би усім моїм очікуванням. Тому я створила його сама. Це плагін WordPress, який називається SpeedGuard. Він робить саме це – перевіряє кожний день швидкість сайту у надійний спосіб і сповіщає адміністратора, якщо вона погіршилася. 

Виявилося, що не тільки мені, але й іншим людям він теж став до нагоди. Він безкоштовний.

6. Ти доволі часто береш участь у різних конференціях заходах, для чого?

Можна довго говорити про можливість навчитися новому, підвищення продуктивності, нові тулзи і все таке, але доповіді майже завжди можна подивитися у записі (я дивлюся дуже рідко, може 1-2 доповіді на місяць).  

Для мене конференції і мітапи — це завжди відпочинок, зміна діяльності і можливість поговорити з живими людьми.

Я ніколи не працювала в офісі, тільки дистанційно. Вже багато років 90% часу робочого часу я проводжу наодинці із ноутбуком в тихому місці. Мені важко концентруватися, коли поруч є інші люди, чи то сім’я, колеги або інші випадкові хіпстери в кав’ярні. Тому працюю я наодинці, а відпочиваю в компанії. На IT конференціях і мітапах — цікаві люди.

7. Самий цікавий ІТ захід який ти відвідала/організувала?

Самий цікавий, який організовувала  — це WordCamp Kyiv 2019. Це конференція, присвячена WordPress, що відбулася в Києві в листопаді 2019. 

WordCamp Kyiv 2019

За останні два роки я була на багатьох конференціях, спікером 11 разів, здається, від Берліну до Каліфорнії. 

Знаю, що так нескромно говорити, але це була краща конференція, яку я відвідала. Доповіді, атмосфера, афтерпаті  — мені все сподобалося. Восени ми тією ж командою (я і ще двоє організаторів) будемо робити WordCamp Kyiv 2020. Я дуже сподіваюся, що це буде живий івент, але якщо карантинні обмеження до того часу не знімуть, будемо робити онлайн.

8. Улюблена книга і чому?

Я ніколи не була дуже старанним учнем, тому більша частина того, що читають в школі, пройшло повз мене. “Обломов” Івана Гончарова одна з таких книг. Я прочитала її вперше може 5 років тому, і поки читала, не могла зрозуміти, що я відчуваю: “Так, мені подобається книжка, я не можу зупинитись”, чи “Ні, цей товстий аморфний ледащій персонаж дуже схожий на мене, і я не можу більше це читати”. 

9. Що позитивного/хорошого дав тобі карантин?

Я люблю готувати. І фарбувати нігті теж. До карантину на це ніколи не вистачало часу, а зараз він з’явився.

10. Ти була колись в Луцьку?

На жаль, ні. Але я маю на думці кілька місць, які я хочу відвідати, коли буду 🙂