У квітні компанія Ілона Маска SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink. Їх загальний флот вже становить 420 апаратів. Супутники будуть використовувати для глобальної мережі інтернет-покриття.

Групи супутників пролітають над Землею за кількома траєкторіями, їх можна спостерігати і з України. Виглядає це досить ефектно: яскраві крапки, що рухаються по одній лінії одна за одною, які добре видно на нічному небі.

Щоб спостерігати їх в Україні, можна використовувати сайт Findstarlink.

Щоб дізнатися, коли група супутники Ілона Маска пролетять над територією України, потрібно вибрати локацію (для України є чотири міста: Київ, Харків, Одеса та Львів (обирайте для Луцька)). Після цього сервіс покаже кілька дат з часом, коли група супутників буде пролітати над цією територією. Кожен раз політ триває кілька хвилин, так що буде час знайти їх на небі.

starlink в україні

Серед результатів можна звертати увагу на показник кута піднесення супутників (elevation). Чим більше показник – тим вище над горизонтом пролетить група. Також на цьому сайті можна дивитися траєкторії польоту груп.

старлінк над Луцьком

/за матеріалами/