Ісус Христос Свою спасительну місію на землі завершив двома величними діями: воскресінням Лазаря і входом до Єрусалима. Останні події Христового життя – Його страждання і смерть, урочистий же вхід у Єрусалим був вступом Його на шлях хресних страждань.

Це одне з великих, дванадесятих свят відзначають за тиждень до Пасхи.

Про це розповідають усі чотири євангелісти. Коли Ісус в’їжджав до Єрусалима, то люди, за звичаєм тих часів, ушановуючи Його, встеляли дорогу своїм одягом, вітали пальмовим віттям. В Україні таким деревом стала верба, тому в народі це свято називають Вербною неділею, Вербницею.

Свято Входу Господнього в Єрусалим – урочистий і світлий день, що в зосереджено-скорботному настрої Великого посту вказує на радість Великодня. Яскраво спалахує слава Христа і як Всемогутнього Бога, і як Царя, сина Давидового, Якого вітає народ Божий.

Радість і смуток на землі — це дві нерозлучні сестри. Ми повинні спочатку тут, на землі, прожити з Ним Страсний тиждень і Голгофу. А коли виконаємо це, то ввійдемо зі Спасителем у Царство Його, де чекає нас вічна радість і воскресіння.